Klawiterapia

Klawiterapia, co to?

(………….) Metoda usprawniania klawiterapią oparta jest na wiedzy o anatomii i fizjologi układu nerwowego, odruchu nerwowym, reakcji naczynoruchowej, sprzężeniu zwrotnym, samoregulacji, samonaprawie, pobudzaniu i hamowaniu , homeostazie. Klawiterapia w porównaniu z innymi terapiami odruchowymi jest wielokrotnie skuteczniejsza , jako metoda nieinwazyjna jest bardziej uniwersalna w zastosowaniu i nie uszkadza fizycznie receptorów. Można ją stosować przy chorobach zakaźnych bez większego ryzyka dla terapeuty (………) frag. ksiązki ” KLAWITERAPIA” autor: Ferdynand Barbasiewicz

Najogólniej charakteryzując metodę klawiterapii, należy przyjąć jako sztukę stymulacji (bodźcowania) klawikami, podobnymi do łac. Clavus = gwóźdź w sterowaniu dermowisceralnym procesami naprawczymi zaburzonej molekularnie z różnego zaniedbania, urazów, infekcji i niedokrwienia homeostazy organizmu ludzkiego.

Warto także wiedzieć, że w wyniszczonym organizmie przewlekłą chorobą i leczeniem antybiotykami i sterydami rozleniwia się własne funkcje hormonalne, dlatego kalwiterapią po odtruciu można skutecznie aktywować “rozleniwioną” korę gruczołów nadnerczy w produkcji własnego kortyzonu.  Z uwagi iż nie jestem lekarzem niezbędne jest mieć ze sobą diagnozę medyczną. Na zabieg należy koniecznie przyjść po posiłku. Powinno się powstrzymać w dniu wizyty  od stosowania makijażu, kremów perfum. Zabieg bezwzględnie wyklucza rozrusznik serca oraz wszczepione stenty. Podczas klawiterapii trzeba rozebrać się do bielizny, gdyż przeprowadza się go na całym ciele poprzez bezpośrednie oddziaływanie na skórę zachowując pewny algorytm punktów meridianowych stosowny dla danego schorzenia lub dysfunkcji organu. Zabiegi na ogół są bolesne i trwają nawet trzy godziny w zależności od kondycji organizmu oraz schorzenia. Dla własnego komfortu, jeśli ktoś chce można zabrać ze sobą 20 nowych patyczków do szaszłyków lub wykałaczek. Aby skasować dysfunkcję i stan chorobowy, stymulację-nakłuwanie należy powtarzać konsekwentnie co jest warunkiem koniecznym, dwa-trzy razy dziennie przez 7 do 14 dni. Można to robić samemu (na plecach korzystając z pomocy najbliższych) lub uczęszczać do gabinetu.